خانه ارتباط با ما ورود هنرمندان
خانه بهار

سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد

فصلی نو در هنر شهری ایران آغاز شد؛ استقبال بی نظیر دانشگاه‌های هنر از جشنواره هنر شهری مشهد

دبیر جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار 99» گفت: با پایان مهلت دریافت آثار در بخش دانشگاهی جشنواره خانه بهار ۹۹ و حضور چشمگیر دانش‌آموختگان رشته‌های هنر، شاهد رقم خوردن فصلی نو در هنرهای شهری ایران هستیم.
صدرا یوسفی افزود: این رویداد با هدف بهره‎‌مندی از ظرفیت ارزشمند دانشگاه‌های هنر در سراسر کشور و استفاده از توانمندهای دانشجویان رشته‌های هنری برگزار شد. تقویت و ترویج کارهای تیمی در تولیدات هنری از دیگر رویکردهای ما در بخش دانشگاهی جشنواره هنرهای خانه بهار 99 بود. 
 وی بیان کرد: هدف اصلی این بخش از جشنواره خانه بهار، برگزاری جلسات هم‌اندیشی با اساتید شاخه‌های متنوع هنر بود که با استقبال بی‌نظیر نخبگان و اساتید در سراسر کشور روبه رو شدیم. فرصت فراهم شده در این حوزه به عنوان نقطه عطفی در پیوند دانشگاه و شهرها در حوزه زیباسازی شناسایی شد. 
یوسفی افزود: در بخش دانشگاهی جشنواره خانه بهار 99، سه حوزه آذین‌بندی، دیوارنگاری و گرافیک پذیرای آثار گروه‌های دانشجویی بودیم که 1400 طرح در قالب 800 پروژه توسط 140 گروه دانشجویی از دانشگاه‌های هنر شهرهای مختلف ایران به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. 
وی با اشاره به اعلام نتایج آثار برگزیده تصریح کرد: در هفته اول بهمن‌ماه ، آثار دریافت شده توسط هیئت داوران بخش دانشگاهی این جشنواره داوری می‌شود. اسامی طرح‌های منتخب و گروه‌های برگزیده از طریق سایت جشنواره به‌ شرکت‌کنندگان اطلاع‌ داده می‌شود.